Την Τρίτη, 31 Γενάρη 2017, πραγματοποιήθηκε η κοπή βασιλόπιτας στο σχολείο μας.

Συγκεντρωθήκαμε, λοιπόν, όλοι, εκπαιδευτικό προσωπικό, μαθητές του σχολείου και απόφοιτοι, για να ανταλλάξουμε ευχές για τη νέα χρονιά!  Λόγω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης, το Σωματείο Φίλες της Αγάπης είχε την καλοσύνη να μας χορηγήσει την βασιλόπιτα? Ήταν πολύτιμη η συνδρομή τους και τους ευχαριστούμε πολύ?

Η Διευθύντρια της φυλακής, κ. Μαρία Λύτσιου, που μας τίμησε με την παρουσία της, εύχεται στους μαθητές του σχολείου Καλή Χρονιά?!!!

Η Διευθύντρια του σχολείου, κ. Μαρία Ζιώγκου, επί τω έργω?

Από την εκδήλωση δεν έλειπε, βέβαια, και η πρώην Διευθύντρια του σχολείου, κ. Έφη Χατζημάνου, η οποία ανέλαβε να τραβήξει τους λαχνούς για τα δώρα! Το πρώτο δώρο ήταν για όσους φοιτούν τώρα στο σχολείο μας?

Μιας και οι μαθητές μας κατάγονται από διάφορες χώρες, θεωρήσαμε ότι ένα λεξικό ελληνικών και αγγλικών θα ήταν χρήσιμο?

Αλλά δεν ξεχάσαμε και τους απόφοιτους?

?γι αυτούς, το δώρο ήταν ένα βιβλίο της Μαρούλας Κλιάφα, που είχε την ευγένεια να παραχωρήσει η ίδια η συγγραφέας πέρσι στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας?

Και, τέλος, η τυχερή του φλουριού, δεν ήταν άλλη από την πρώην Διευθύντρια του σχολείου, κ. Έφη Χατζημάνου! Της ευχόμαστε ολόψυχα Καλή Χρονιά!