Με τεράστια χαρά , ανοιξιάτικη προσμονή και χαμόγελα, το 2ο ΣΔΕ Τρικάλων, υποδέχτηκε σήμερα , 31/3/2023 την αγαπητή Αντίγόνη Ευστρατόγλου,θεατρολόγο-εμψυχώτρια, η οποία ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα μας να αναλάβει την υλοποίηση μιας σειράς θεατροπαιδαγωγικων δράσεων συμβάλλοντας παράλληλα στην πραγματοποίηση ενός από τα project της φετινής χρονιάς με τίτλο "Φυλακή και Ελευθερία".Την ευχαριστούμε από καρδιάς για τη μεγάλη προθυμία να βοηθήσει εθελοντικά το σχολείο μας , χαρίζοντας μας αρκετό από τον πολύτιμο ελεύθερο χρόνο της!Σε μια εποχή που τίποτα από όλα αυτά δεν είναι αυτονόητο, είναι πραγματικός πλούτος να συναντάς ανθρώπους που στηρίζουν με δική τους βούληση έμπρακτα το δύσκολο έργο στα σχολεία Φυλακών.