Πώς αλλιώς θα άρχιζε ένα τουρνουά ?πάσκετ ?έσα σε ένα σχολείο Φυλακών;

Με τη σωστή ενη?έρωση και καθοδήγηση των ?αθητών από τον Αναπληρωτή Καθηγητή Προπονητικής κ. Βασίλη Γεροδή?ο, του τ?ή?ατος Επιστή?ης Φυσικής  Αγωγής και  Αθλητισ?ού  του  Πανεπιστη?ίου Θεσσαλίας (ΤΕΦΑΑ Τρικάλων).

Μια άκρως ενδιαφέρουσα εκδήλωση πραγ?ατοποιήθηκε την Πέ?πτη 9 Φεβρουαρίου στο χώρο του σχολείου κατά την οποία κηρύχτηκε και επίση?α η έναρξη του Τουρνουά Καλαθοσφαίρισης 3x3 που θα γίνει σε συνεργασία ?ε το ΤΕΦΑΑ Τρικάλων. Στα πλαίσια της συνεργασίας ?ας δύο φοιτητές της ειδικότητας Καλαθοσφαίρισης, o Θεοδώρου Αλέξιος και ο Κατω?έρης Γρηγόριος,   θα   προπονούν   τους   εκπαιδευό?ενους   έτσι   ώστε   να   είναι πανέτοι?οι για τους προκρι?ατικούς της 1ης Φάσης του Τουρνουά.

Υπήρξε ενη?έρωση των ?αθητών σχετικά ?ε την Άσκηση, τη Διατροφή και την Υγεία από τον κ. Γεροδή?ο. Τα θέ?ατα που συζητήθηκαν ήταν εξαιρετικά ενδιαφέροντα αφού καθήλωσαν το κοινό το οποίο στο τέλος βο?βάρδισε τον εισηγητή ?ε ερωτήσεις.

Οι εντυπώσεις όλων θετικές και έντονο το αίτη?α των ?αθητών για επανάληψη τέτοιου είδους δράσεων.

Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω θερ?ά τον κ. Γεροδή?ο διότι από την πρώτη στιγ?ή της συνεργασίας ?ας ήταν πολύ υποστηρικτικός, ά?εσος και αποτελεσ?ατικός.